گیسو

چگونه موهای خود را دکلره کنیم

وبلاگ

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ 1032 بازدید
گیسو

چگونه موهای خود را دکلره کنیم

زیبایی از اینجا شروع میشود

چگونه موهای خود را دکلره کنیم

تقریبا در بیشتر دستورات رنگ مو، شما موظف به استفاده از دکلره هستید، فرقی هم نمی‌کند که این رنگ مو متعلق به چه برند و چه کشوری باشد. در صورتیکه بخواهید اطلاعات جامع و کاملتری راجع به دکلره بدانید، ما به شما مقاله “دکلره و همه چیز درباره آن” را معرفی می‌نماییم. اما دکلره مو چیست که این همه در مورد آن گفته می‌شود؟ به عمل رنگ‌بری مو، پراکنده کردن و خارج کردن پیگمنت‌های مو از موهای طبیعی که رنگ نشده اند، دکلره گفته می‌شود. با دکلره کردن، موها روشن تر شده و رنگ پذیری مو نیز بیشتر می‌شود. حال منظور از به پایه رسیدن مو، استفاده از ترکیب اکسیدان و پودر دکلره بوده، که در این حالت، موها با استفاده از این ترکیب، رنگ اولیه خود را از دست داده و به پایه رنگ مویی رسیده اند که به راحتی رنگ بر روی آن قرار می گیرد.

در کل، مهم نیست رنگ موی شما از نوع رنگ موی تیوبی باشد یا ازکیت رنگ مو، اگر می‌خواهید موهای خود را از رنگی که هست روشن‌ترنمایید، نیازمند رعایت دستورانی هستید که در این مقاله به صورت اجمالی به آنها پرداخته‌ایم.

دکلره مو چیست؟
دکلره مو، معمولا با ترکیب پودر دکلره سفید، آبی و یا سبز، با میزان معینی اکسیدان انجام می‌پذیرد. اغلب برای ۱۵۰ میل اکسیدان یک اسکوپ دکلره اضافه می‌شود؛ اما موهای شما در زمان دکلره دقیقه به دقیقه رنگ عوض می‌کنند و شما با احتساب دقیق زمان، می‌توانید موهای خود را به پایه درج شده در ترکیب ذکر شده برای محصول برسانید.

رنگ پودر دکلره اغلب سفید بوده است، با این وجود، اگر نیاز به استفاده از پودر های رنگی باشد حتما در ترکیب رنگ مو ذکر می‌شود. هم چنین می توانید به جای پودر دکلره، از کرم دکلره که راهی بی ضرر برای رنگ کردن مو هست، استفاده کنید. علاوه بر آن، بهتر است از مواد محافظ مو، حین کار با مواد شیمیایی (دکلره) نیز استفاده نمایید. 

دکلره مو

پایه های دکلره از ۱ تا ۱۲
تمام رنگ مو ها تا پایه ۵ دکلره را پوشش می‌دهند و اساسا ترکیب اکسیدان و دکلره باید برای به وجود آوردن پایه ۵ به بعد روی موها قرار بگیرد. پس اگر رنگ مویی که انتخاب می‌کنید رنگی تیره است و می‌خواهید موهایتان تیره تر و یا مانند عکس زیر باشد احتیاجی به دکلره ندارید.

رنگ موی شماره 4

دکلره پایه ۵
ترکیب دکلره را با اکسیدان ۹% آماده کنید و روی موهای خود بگذارید. بعد از ۱۳ الی ۱۴ دقیقه موهای شما به روشنی رنگ موی ۵.۰ می‌شود. حالا پایه رنگ موی شما به عدد ۵ رسیده است. مانند عکس زیر

رنگ مو شماره 5

دکلره پایه ۶
ترکیب را با اکسیدان ۹% آماده کنید و بین ۱۸ الی ۱۶ دقیقه روی موهای خود نگه دارید. بعد از آبکشی، دکلره موهای شما به روشنی رنگ ۶.۰ در آمده است که این رنگ از  سری رنگ های مارال است.

رنگ مو شماره 6

دکلره پایه ۷
مواد را آماده کنید و بعد از قرار دادن روی موها بین ۲۰ تا ۲۲ دقیقه صبر کنید. حالا موهای شما به روشنی رنگ ۷.۰ ، تغییر رنگ داده است.

رنگ موی شماره 7

دکلره پایه ۸
در این دکلره از اکسیدان ۱۲% استفاده کنید. به زمانی بین ۲۵ تا ۲۶ دقیقه نیاز دارید تا موهای شما مانند رنگ ۸.۰ مارال تغییر رنگ دهد.

رنگ مو شماره 8

دکلره پایه ۹
شما وارد پایه‌های سنگین دکلره شده‌اید یعنی باید اکسیدان ۱۲% را با یک اسکوپ پودر سفید به مدت ۳۰ دقیقه روی موها نگه دارید تا موهای شما به رنگ ۹.۰ مارال برسد.

رنگ مو شماره 9

دکلره پایه ۱۰
یکی از بالاترین پایه‌های دکلره که با ترکیب اکسیدان ۱۲% و یک اسکوپ پودر سفید دکلره به وجود می‌آید، را ۳۵ دقیقه روی موهای خود نگه دارید. بعد از عملیات، موهای شما به رنگ ۱۰.۰ طبیعی مارال تغییر رنگ خواهد داد.

رنگ مو شماره 10

پایه دکلره ۱۱
بالاترین پایه دکلره است که نیاز به ۴۰ دقیقه صبر شما، برای آمیختن موها با مواد دکلره دارد. حال بعد از شستن دکلره، موهایتان به رنگ بلوند پلاتینه خیلی خیلی روشن یعنی ۱۲.۰ مارال تغییر رنگ خواهد داد.

رنگ مو شماره 12

جمع بندی
دکلره برای موها مضر بوده و تا جاییکه امکان دارد، تلاش کنید کمتر از دکلره بر روی موهای خود استفاده نمایید و در صورت نیاز به آن، از پایه‌های سبکتر استفاده کنید. اگر موی شما به پایه مثلا ۶ رسیده است و می‌خواهید آن را به پایه ۸ برسانید دوباره از ترکیبت دکلره استفاده نکنید، شما می‌توانید از دکو کرم برای این کار بهره جویید، زیرا دکو کرم، دکلره ضعیفی است که می‌تواند یک تا دو پایه موهای شما را تغییر پایه دهد. از روغن‌های سرمی برای استفاده در دکلره خود حسابی استفاده کنید، شما می‌توانید تا ۲۴ میلی لیتر در دکلره خود سرم روغن‌های مفید برای مو را اضافه کنید. سرم روغن آراگان، سرم روغن زیتون، سرم روغن شی باتر، سرم روغن ماکادمیا، همه و همه می‌تواند برای موها شما حکم سپری در برابر آسیب دکلره باشد.

ممنونیم که تا پایان این مقاله از اپلیکیشن گیسو با ما همراه بودید. 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *